آئین تکریم و معارفه مدیران قدیم و جدید رئیس دانشکده صنعت و معدن چرام برگزار شد به گزارش افتونیوز، طی حکمی از سوی احمد عریان رئیس دانشگاه یاسوج، صاحب سروش‌فر به عنوان رئیس دانشکده صنعت و معدن چرام منصوب شد. سروش‌فر جایگزین امین بهشاد شد.   مراسم تودیع و معارفه روز دوشنبه […]

   

 

آئین تکریم و معارفه مدیران قدیم و جدید رئیس دانشکده صنعت و معدن چرام برگزار شد

به گزارش افتونیوز، طی حکمی از سوی احمد عریان رئیس دانشگاه یاسوج، صاحب سروش‌فر به عنوان رئیس دانشکده صنعت و معدن چرام منصوب شد.

سروش‌فر جایگزین امین بهشاد شد.

 

مراسم تودیع و معارفه روز دوشنبه با حضور فرماندار چرام ،امام جمعه چرام ،دکتر کشکولی مدیرکل حوزه ریاست دانشگاه،عزیز پور مدیرامور فرهنگی دانشگاه و موسوی مدیر روابط عمومی دانشگاه دکتر سروش فر مدیر دانشکده صنعت و معدن و جمعی از مسئولان شهرستانی برگزار شد

 

در این مراسم فرماندار چرام با تبریک به دانشجویان جدیدالورودگفت:از زحمات دکتر بهشادتشکر می کنم وعرض تبریک  خدمت دکترسروش دارم.

 

وی افزود:درتمام دنیا یکی از مولفه های مهم درتوسعه دانشگاه است و درجمهوری اسلامی ایران در این چهل سال ازلحاظ کمی تعداد دانشگاه و دانشکده ها بیش از اندازه زیاد شده است و به حد فراتر از فرایند توسعه گذشته است.

 

فتاحی  ادامه داد:همانطوریکه می دانید دانشگاه متولی آموزش ،تربیت و مهارت است و دیدگاه مهمی نسبت به دانشگاه دراین چند ساله وجود دارد  و شاید این رویکردها و نگرش ها باعث سردگمی دانشجویان به ویژه دانشجویان جدیدالورود شود.

 

فرماندار چرام گفت:گروهی رویکرد تئوری محور رادر دانشگاه هادارند،گروهی رویکرد مهارت محور را دردانشگاه دارندو گروهی رویکرد پژوهش محور را دردانشگاه دارند؛تجربه ای که دراین چندسال آموخته ایم به ما یاد داده است که دانشگاه باید تلفیقی و ترکیبی از این سه گروه باشد؛

 

رئیس شورای اداری چرام در ادامه گفت؛دانشجویی که فارغ التحصیل میشود و برای جامعه می خواهد کارکندهم ازلحاظ تئوری باید بداند چه کاری انجام دهد،هم ار لحاظ علمی و مهارتی باید توانایی و شناخت آن ابزارهایی را که می خواهد کار با آنها انجام دهد راداشته باشد وهم ازلحاظ پژوهشی باید راکد نماند و خلاقیت محور باشد.

 

ایشان افزودند:مااگر بخواهیم به همان چند نکته ای که دردانشگاه یادمی گیریم بسنده کنیم شایدخودمان بتوانیم کاری انجام دهیم ولی جامعه توسعه پیدا نمی کند وجامعه ازدنیاعقب می ماند.

 

فتاحی گفت:وظیفه دانشگاه است امکانات اولیه کارکردن رادراختیاردانشجویان قرار دهد.

 

فتاحی درادامه گفت: از زمانی که دکترعریان مسئولیت دانشگاه یاسوج رابرعهده گرفته است تحولات خیلی خوبی رادرسطح استان به وجود آورده است و درجلسات استانداری دانشگاه یاسوج همیشه یک پای کار است.

 

فرماندار چرام افزود:ازمسئولین دانشگاه یاسوج انتظارداریم شهرستان چرام رابه خاطر اینکه دانشکده صنعت و معدن چرام نوپا است توجه بیشتری به این دانشکده داشته باشند؛این دانشکده از لحاظ ساختمانی مشکل ندارد ولی ازلحاظ فضای محیطی شایسته این دانشکده نیست.

 

دکتر فتاحی بیان کرد:انتظارداریم مسئولین مربوطه دربازسازی فضای دانشکده سهل انگاری نکنند.

 

 فرماندارچرام در پایان گفت:ازمسئولین دانشگاه انتظار داریم زمینه را برای تحصیل دانشجویان دانشکده صنعت و معدن چرام فراهم کنند تا این دانشجویان سفیران خوبی برای فرهنگ شهرستان باشند.

 

در ادامه این مراسم دکتر صاحب سروش فر رئیس دانشکده صنعت و معدن چرام گفت :از همه کسانی که به اینجانب برای این مسئولیت اعتماد کردند و در راس دکترعریان ریاست دانشگاه یاسوج تقدیر و تشکر می کنم و از دکتر بهشاد که در دوره مسئولیتش زحمات زیادی برای دانشکده کشیدند تشکر می کنم.

 

 

وی افزود:مسائل و مشکلات دانشکده را دکتر فتاحی فرماندار محترم مطرح نمودند؛امایک سری اهداف برای توسعه دانشکده داریم ؛یک سری اهدافمان عمرانی است و یک سری اهدافمان آموزشی است و یک سری اهدافمان پژوهشی است،و مهمترین مشکل دانشکده درحال حاضر بازسازی ورودی دانشکده است.

 

سروش فر در ادامه گفت:فرماندارپیگیر مشکلات دانشکده است؛و ماطبق برنامه ریزی زمان بندی و راهبردی که برای دانشکده داریم به نتیجه دانشکده می اندیشیم.

 

رئیس دانشکده صنعت و معدن چران بیان کرد:هدف بعدی ما جذب دانشجو است،برای جذب دانشجو بایدزیرساخت های دانشگاه مطلوب باشد که باکمک مسئولین مرتبط امیدوارم درآینده براب جذب رشته جدید اقدام کنیم

 

سروش فر درپایان گفت:امیدوارم این دانشکده توسعه خوبی را درپیش بگیرد و درآینده به دانشگاه تبدیل شود.