خادم: 60درصد گازمصرفی استان مربوط به بویراحمد و دنا است/ گازرسانی به 270 روستا در دو سال گذشته/ گازرسانی به مناطق استان خدمات دولت و نظام است نه افراد

مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در دوسال گذشته به ۲۷۰ روستای استان گازرسانی شد.

به گزارش افتونیوز، رحمان خادم در نشست با خبرنگاران، افزود: عملیات گازرسانی به ۱۰۰ روستا در حال اخذ مجوز است و با تحقق مجوزها این طرح ها نیز اجرایی می شود.

وی با بیان اینکه یکهزار و ۷۷ روستای واجد شرایط گازرسانی با در نظر گرفتن جمعیت بالای ۲۰ خانوار و شرایط هزینه ایجاد هر علمک به مبلغ ۶ میلیون تومان در استان وجود دارد، اظهارکرد: ۵۱۱ روستای بالای ۲۰ خانوار استان گازرسانی شده و در مجموع ۶۷۷ روستا در استان تاکنون گازرسانی شده است.

مدیرعامل شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: درمجموع ۶۷۷ روستا در استان گازرسانی شده که از این تعداد حدود ۲۷۰ روستا در این دو سال اخیر گازرسانی شده و گازرسانی حدود ۱۸۰ روستای استان در دست اجراست

خادم تصریح کرد: از ۱۷ شهر کهگیلویه و بویراحمد حدود ۱۵ شهر گازرسانی شده بود که در هفته دولت ‌شهرهای دیشموک و قلعه‌رئیسی هم گازرسانی صورت گرفت.

وی ادامه داد: در مجموع ۳۸۰۰ کیلومتر شبکه گازرسانی در استان داریم و پوشش دهها روستای دیگر نیز در دست اقدام است.

مدیرعامل شرکت گاز استان در پاسخ به سوالی که برخی از مسئولان و نمایندگان سابق و کنونی گازرسانی به مناطق استان را از جمله عملکرهای خود معرفی و تبلیغ می کنند گفت: همه دستگاهها و افرادی که در کشور فعالیت میکنند در واقع خدمات دولت و نظام را به مردم می رسانند و همه این خدمات را باید خدمات نظام و دولت به مردم دانست نه خدمات افراد.

مدیرعامل شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به تعداد مشترکین گاز استان عنوان کرد: ۱۸۳ هزار مشترک گاز در استان داریم که از این تعداد ۵۰ هزار مشترک آن شهری است و این در حالی است که از سال گذشته تاکنون، ۲۰ هزار مشترک به مشترکین گاز در استان افزوده شده است .

خادم بیان کرد: در دو سال اخیر انقلاب بزرگی در گازرسانی به روستاهای استان شروع شد و امیدواریم که سال آینده روستاهایی که واجد شرایط هستند گازرسانی صورت گیرد.

وی با اشاره به هزینه کرد در حوزه گاز، تاکید کرد: اعتبارات ما به شکل کامل از مرکز تامین می شود .

مدیرعامل شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر توسعه هدفگذاری های ایمنی حوزه گاز، اظهارکرد: با توجه به اهمیت ایمنی، نشت یابی تمامی خطوط گاز استان طی سال گذشته عملیاتی شده است .

خادم گفت: همچنین جابه جایی خطوط در مسیر جاده ها به ویژه در شهرستان گچساران اجرایی شد .

وی با اشاره به اینکه در برخی مناطق استان و در فصل سرد افت فشار داشتیم، افزود: افزایش ظرفیت در برخی ایستگاه ها عملیاتی شده و در حوزه شهری نیز کاهش افت فشار با پوشش تا ۲۰ سال آینده در شهر یاسوج اجرایی شد .

مدیرعامل شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: تعمیرات اساسی ایستگاه ها نیز عملیاتی شده و با پوشش کاهش هدررفت، هدررفت از ۶.۹ سال گذشته به ۲.۶ در سال جاری رسیده است .

خادم با بیان اینکه شرکت گاز استان سیاسی نیست و کار خدماتی انجام می دهد، عنوان کرد: خبرنگاران به عنوان یک شهروند می توانند ارزیابی و راستی آزمایی این موضوع و تلاش بی وقفه نیروها را رصد کنند .

وی با بیان اینکه قانون مداری محور اصلی فعالیت های شرکت گاز استان است، اظهار کرد: با ایجاد چارچوب و هدفگذاری مطلوب، اصلاحات زیادی برای تحقق بیش از پیش قانون مداری اجرایی شد.

مدیرعامل شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: بیش از ۵۰ میلیارد تومان مطالبات معوقه از مردم استان داریم که از این تعداد ۱۶ میلیارد تومان مطالبات معوق مربوط به CNG های استان به‌ویژه شهرداری‌هاستکه ۱۱ میلیارد تومان از این میزان مربوط به جایگاههای CNG شهرداری یاسوج می باشد، ۱۰میلیارد مطالبات معوق خانگی و مابقی این معوقات مربوط به بخش صنعت استان است.

  • علی - ۱۳۹۷/۰۷/۱۸ - ۱۱:۵۴ /

    نمایندگان که میگن کار خودشونه،دست این مدیرکل دردنکنه که شجاعت داشت واین حرف وزد آخه پیرزن وپیرمردهای بدبخت که نمیدونند

تمامی حقوق برای پایگاه خبری-تحلیلی افتونیوز محفوظ است. استفاده از مطالب افتونیوز تنها با ذکر منبع مجاز است