به مناسبت ۱۴ مهر ماه روز دامپزشکی جلسه ای با حضور فرماندار،امام جمعه موقت چرام و دیگر مسئولین شهرستان در جهادوکشاورزی شهرستان برگزار شد.   به گزارش  افتونیوز: به مناسبت ۱۴ مهر ماه روز دامپزشکی جلسه ای با حضور فرماندار،امام جمعه موقت چرام و دیگر مسئولین شهرستان در جهادوکشاورزی شهرستان برگزار شد.   […]

 

 

به مناسبت ۱۴ مهر ماه روز دامپزشکی جلسه ای با حضور فرماندار،امام جمعه موقت چرام و دیگر مسئولین شهرستان در جهادوکشاورزی شهرستان برگزار شد.

 

به گزارش  افتونیوز: به مناسبت ۱۴ مهر ماه روز دامپزشکی جلسه ای با حضور فرماندار،امام جمعه موقت چرام و دیگر مسئولین شهرستان در جهادوکشاورزی شهرستان برگزار شد.

 

فرماندار شهرستان چرام در این جلسه اظهار داشت:دامپزشکی نقش موثری در بهداشت عمومی و ارتقای سلامت جامعه دارد و در صورت قصور آنها ، بدون شک بخشی از سلامت جامعه به خطر خواهد افتاد.

 

دکترهادی فتاحی اصل عنوان کرد:دامپزشکی خط اول بهداشت وتغذیه وبه طورمستقیم باتولیدکننده گان ارتباط دارند.

 

وی افزود:اهمیت انهاتولیدپروتئین ونگه داشت عشایروروستائیان جهت جلوگیری به شهرمی باشد.

وی در ادامه افزود :  اداره دامپزشکی علاوه براین که می بایست تامین کننده سلامت مردم و جامعه باشند باید مراقب سلامت خودشان هم باشندوبه شغل پایدارکمک می کنند .

 

نماینده عالی دولت خاطر نشان کرد : با توجه به اینکه شهرستان چرام هر ساله میزبان عشایری ازدیگر استان هاومناطق بوده بحمدالله از ضریب امنیتی بالایی در سلامت دام و احشام برخوردار هستیم که این میسر نمی شود جزء با تلاش های شبانه روزی همکاران اداره دامپزشکی شهرستان انجام می دهند .

 

فتاحی اصل باتقدیراززحمات دامپزشکان گفت:درمدت حضور درشهرستان ازعملکرد احمدی رئیس اداره دامپزشکی چرام و سرداری رئیس دامپزشکی سرفاریاب رضایت دارم وازانهاتقدیروتشکرمی نمایم .

وی اظهارکرد :دامپزشکی به تنهایی توانان حمایت عشایروروستائیان رانداردبنابراین همه ادارات همکاری وکمک کنند.

 

رئیس شورای اداری شهرستان چرام اضافه کرد:کمبودنیروباتوجه به گستردگی شهرستان درچرام احساس می شود ولی ازطریق استانداری افزایش نیرووتجهیزات راپیگیری می نمایم .

 

فتاحی اصل اظهار داشت : باتوجه به درخواست همشهریان جهت انتقال دامهای موجود درشهر باید گفته شود، شاید یک خانواده با هزینه های امروزی امرار معاش خود را از نگهداری یک گاو و دام تهیه کند و الزام به انتقال دام به خارج از شهر بدون فراهم کردن زمینه نگهداری مشکل است.

 

فرماندار چرام افزود: کارگروهی جهت پیش بینی مکانی در خارج از شهر و به صورت حساب شده توسط منابع طبیعی، جهادکشاورزی و دامپزشکی   به صورت مجتمع دامداری و دامپروری راه اندازی گردد

 

دکتر فتاحی اصل خاطر نشان کرد:منابع طبیعی زمین تحویل دهد و ادارات خدمات رسان همکاری کنند تا کسانی که از طرف کمیته امداد وامی گرفته تا اشتغال ایجاد کنند با مشکل مواجه نشوند و تمام شرایط برای نگهداری دام آماده گردد

 

فتاحی اصل عنوان  کرد: دامپزشکی دامهای موجود درشهر را شناسایی و آماری از دامهای موجود در شهر تهیه ، و تازمانی که این مجتمع راه اندازی و به مرحله اجرا برسد با واکسینه کردن دامهای موجود از شیوع بیماریهای دامی جلوگیری و زمینه انتقال دامها فراهم شود.

 

در این جلسه احمدی رئیس دامپزشکی شهرستان ضمن قدردانی از خدمات پرسنل دامپزشکی با اهدای لوح تقدیر از کارکنان شبکه دامپزشکی شهرستان تقدیر به عمل آورد .