فرماندار شهرستان چرام در مراسم صبحگاهی نیروی انتظامی چرام گفت: هفته نیروی انتظامی را به همه حافظان صلح و امنیت در همه ایران به ویژه عزیزانم در شهرستان چرام تبریک عرض می کنم. به گزارش افتونیوز از چرام؛ هادی فتاحی‌اصل با اشاره به ارزش و اهمیت نیروی انتظامی بیان کرد:مسئولیت امنیت داخلی شهرستان و کشور […]

فرماندار شهرستان چرام در مراسم صبحگاهی نیروی انتظامی چرام گفت: هفته نیروی انتظامی را به همه حافظان صلح و امنیت در همه ایران به ویژه عزیزانم در شهرستان چرام تبریک عرض می کنم.

به گزارش افتونیوز از چرام؛ هادی فتاحی‌اصل با اشاره به ارزش و اهمیت نیروی انتظامی بیان کرد:مسئولیت امنیت داخلی شهرستان و کشور ما به عهده نیروی انتظامی است و نیروی انتظامی ما علاوه بر مسئولیت سنگین امنیت، مسئولیت ضابطین قضایی را به عهده دارند.

فتاحی اصل با اشاره به اینکه نیروی انتظامی وظیفه سنگین و ظریفی بر عهده دارد بیان کرد: آنهایی که در شهرهای مرزی هستند وظایف خاص خود را دارند و نیروهایی که در شهرستان چرام که خرده فرهنگ های قبیله ای حاکم است شرایط سخت تری را دارند.

وی تاکید کرد: با این شرایط نیروی انتظامی دو وظیفه مهم بر عهده دارد یکی وظیفه اقتدار که لازم است با اقتدار مشروع و نه با زور و قلدری با مردم برخورد و قانون را اجرا کند.

وی افزود: یکی دیگر از وظایف این نیروی انتظامی بحث فرهنگی که به عنوان سرمایه اجتماعی نظام بتواند برخورد خوبی داشته باشد و از طریق فرهنگی از جرائم پیشگیری کند.

نماینده عالی دولت در شهرستان با اشاره به اینکه نیروی انتظامی در چرام محدودیت هایی به لحاظ امکانات و نیرو دارد ولی الحمدالله همکارانمان در شهرستان چرام و در این ایامی که بنده در چرام خدمتشان بودم وظایف خود را به نحو احسنت انجام دادند که جا دارد از همه این عزیزان تقدیر و تشکر کنم.