رئیس هیئت اتومبیلرانی و موتورسواری استان گفت: اولین جلسه کارگاه آموزشی اسلالوم (مارپیچ) در یاسوج برگزار شد. به گزارش افتونیوز،  «علی آرام نژاد» افزود: رشته اسلالوم یکی از رشته های زیرمجموعه اتومبیلرانی است و به حرکات نمایشی که به وسیله اتومبیل انجام می شود گفته می شود. وی ادامه داد: در این رشته که سرشار […]

رئیس هیئت اتومبیلرانی و موتورسواری استان گفت: اولین جلسه کارگاه آموزشی اسلالوم (مارپیچ) در یاسوج برگزار شد.

به گزارش افتونیوز،  «علی آرام نژاد» افزود: رشته اسلالوم یکی از رشته های زیرمجموعه اتومبیلرانی است و به حرکات نمایشی که به وسیله اتومبیل انجام می شود گفته می شود.
وی ادامه داد: در این رشته که سرشار از هیجان است، قدرت، سرعت و مهارت افراد تقویت می شود و کسانی که در این کارگاهها شرکت می کنند در رانندگی شهری نیز مهارت بیشتری پیدا می کنند.

آرام نژاد این رشته را مادر رشته اتومبیرانی عنوان کرد و گفت: اسلالوم در سه کلاس منفی 1500 سی سی، مثبت 1500 سی سی و آزاد برگزار می شود.

این مسئول ورزشی ادامه داد: پراید، پی‌کی، 206 تیپ 2 و … اتومبیلهایی هستند که در کلاس منفی 1500 قرار دارند و خودروهایی که از 1500 تا 2000 سی سی هستند شامل پژو 405، 206 تیپ 5، پارس، سورن و … نیز در کلاس مثبت 1500 قراردارند که خودرو 405 و پارس بهترین خودروهای این کلاس هستند.

آرام نژاد توضیح داد: البته باید توجه داشت که اگر کسی قرار است در این دو کلاس اسلالوم شرکت کند نباید موتور خودرو را دستکاری کرده باشد چون برخی افراد موتور خودرو را تقویت می‌کنند و این گونه خودروها فقط مجاز هستند در کلاس آزاد رشته اسلالوم شرکت کنند.

رئیس هیئت اتومبیلرانی و موتورسورای استان اظهار داشت: این کارگاهها در 10 جلسه برگزار می شود و پس از آموزشها لازم به شرکت کنندگان گواهی معتبر از سوی هیئت اتومبیلرانی استان و کشور داده می شود.

آرام نژاد بیان داشت: این کارگاهها توسط خانم رنجبر که از مربیان باتجربه رشته اسلالوم هیئت اتومبیلرانی کشور هست آموزش داده می شود و از کسانی که در این کارگاهها شرکت می کنند آزمون گرفته شده و بهترین ها به عنوان تیم منتخب استان به مسابقات کشوری اسلالوم اعزام می شوند.

آرام نژاد به نکته ظریفی در این رشته ورزشی اشاره کرد و گفت: اتومبیلرانی تنها رشته ای است که تفکیک جنسیتی ندارد و خانمها و آقایان می توانند به صورت همزمان در آن به رقابت بپردازند.
وی استقبال از اولین جلسه را خوب ارزیابی کرد و گفت: با توجه به اینکه جلسه اول در زمان مناسبی نبود اما استقبال جوانان خوب بود و امیدواریم که در آینده نیز بیشتر شود.

وی در پاسخ به سوالی که این کارگاهها آموزشی چگونه اطلاع رسانی می شود گفت: از طریق سایتها و کانالهای تلگرامی، صفخات اینستاگرام برخی اعضا و همچنین گروه واتساپی اسلالوم این اطلاع رسانی صورت می گیرد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه خانم رنجبر مربی این کارگاه آموزشی از شیراز می آیند ممکن است برخی مواقع برای وی مشکلی پیش بیاید نتواند در یاسوج حضور یابد ولی به صورت روتین این کارگاه روزهای پنجشنبه و یا جمعه آخر هفته در یاسوج برگزار می شود.

رئیس هیئت اتومبیلرانی و موتورسواری استان در پایان گفت: از علاقه مندان دعوت می شود در این کارگاهها شرکت کنند و برای اطلاع از چگونگی عضویت در این هیئت با اداره کل ورزش و جوانان استان و یا شهرستان بویراحمد تماس بگیرند.