همایش پیاده روی خانواده در یاسوج برگزار شد/ افتتاح همزمان چهار بوستان در یاسوج/ تصاویر

همایش پیاده‌روی در یاسوج به همت شبکه سوم سیمای جمهوری اسلامی و با حضور مردم به همراه مسئولان برگزار شد.

در این آیین که مردم از ساعت‌های اولیه صبح حضور داشتند مردم از میدان انقلاب تا پارک ولایت یاسوج را پیاده طی کردند و سپس برنامه‌های مختلف در این همایش اجرا شد.

در این آیین مسؤولان استانی و شهرستانی به همراه مردم در پیاده‌روی شرکت داشتند.

شهردار یاسوج در حاشیه برگزاری این همایش بزرگ اظهار کرد: شهرداری یاسوج با همه توان از برگزاری چنین همایش‌هایی در شهر یاسوج حمایت خواهد کرد.

محمدعلی جاوید گفت: پارک‌ها و بوستان‌های متعددی در سال‌های اخیر در یاسوج راه‌اندازی شده تا بتوانیم از این فضاها و بسترها برای ورزش همگانی بیشتر استفاده کنیم.

شهردار پایتخت طبیعت ایران گفت: به همین منظور تعداد ۴ بوستان را در شهر یاسوج راه‌اندازی می‌کنیم و از این پس شهر یاسوج یکی از مکان‌های پایلوت ورزش همگانی در کشور می‌شود.

جاوید بیان کرد: برای سلامتی و تندرستی مردم راهی به جز پرداختن به ورزش آن هم از نوع ورزش همگانی نداریم و به همین خاطر برای فرهنگ‌سازی باید همه از جمله رسانه‌ها پای کار باشند.

شهردار یاسوج گفت: شهرداری به همراه سایر دستگاه‌ها از جمله ورزش و جوانان وظیفه خود می‌داند تا در کنار کارهای خدماتی که انجام می‌دهد در حوزه ورزش نیز فعال باشد بنابراین برای توسعه ورزش همگانی از همه ظرفیت شهرداری در این شهر استفاده خواهیم کرد.

شهردار یاسوج با تأکید بر اینکه شهر یاسوج شهری گردشگرپذیر بوده که باید زیرساخت‌ها را برای حضور گردشگران و مسافران نیز در آن فراهم کنیم، بیان کرد: در دو سال اخیر کارهای خوبی انجام شده و در حال حاضر تعداد زیادی پروژه شهری در دستور کار داریم که امیدواریم با کمک‌هایی که از سوی استان به ما می‌شود بتوانیم این پروژه‌ها را هر چه زودتر به بهر‌ه‌برداری برسانیم.

چهار بوستان شامل ولایت، غدیر، چشمه نباتی و بانوان افتتاح شد.

شهردار یاسوج گفت: حدود ۴۰ هکتار به سرانه فضای سبز شهر یاسوج با بهره برداری از این بوستان ها افزوده شد.

محمدعلی جاوید، هدف از ساخت و افتتاح این چهار بوستان را فراهم کردن زیرساخت های لازم برای تامین نشاط و شادابی مردم یاسوج و گردشگران و افزایش سرانه فضای سبز آن اعلام کرد.

شهردار یاسوج افزود: بوستان ولایت در زمینی به مساحت ۱۵ هکتار و با اعتباری افزون بر ۸۸ میلیارد ریال ساخته شده است.
جاوید بیان کرد: آبشار مصنوعی، راه پله سنگی و بلوکی با توجه به اختلاف ارتفاع، رینگ پیاده روی، استخر آبی، آبخوری، پارکینگ و سرویس بهداشتی از جمله ویژگی های این بوستان است.

وی عنوان کرد: این بوستان مشرف بر رودخانه بشار یاسوج ساخته شده و می تواند زمینه تفریح، شادابی و نشاط مردم یاسوج و گردشگران را مهیا کند.

جاوید ابراز داشت: بوستان غدیر در زمینی به مساحت ۱۴ هکتار ساخته شده و زمین فوتبال، فضای مناسب برای بازی و نشاط کودکان، پارکینگ، پیست دوچرخه سواری و سرویس بهداشتی از امکانات موجود در آن است.

شهردار یاسوج گفت: اعتباری افزون بر ۴۳ میلیارد ریال برای ساخت این بوستان هزینه شده است.

جاوید اظهار داشت: در راستای ایجاد فضای سبز و محیط آرام و نشاط آور برای مردم و گردشگران یاسوج بوستان چشمه نباتی در زمینی به مساحت هشت هکتار و با اعتباری افزون بر هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال ساخته شد.

وی وجود کافی شاپ، رستوران، آلاچیق، فضای مناسب برای بازی کودکان، سرویس بهداشتی و پارکنیگ را از ویژگی های این بوستان اعلام کرد.

جاوید افزود: بوستان بانوان یاسوج به منظور ایجاد فضای اختصاصی نشاط، شادابی و ورزش برای زنان و دختران این شهر در زمینی به مساحت ۲ و نیم هکتار ساخته شده است.

وی بیان کرد: ساختمان های نگهبانی و مدیریت زنان بی سرپرست، آبخوری، پارکینگ، سرویس بهداشتی و امن و محصور بودن بوستان بانوان یاسوج بخشی از ویژگی ها و امکانات آن است.

جاوید عنوان کرد: برای ساخت این بوستان اعتباری افزون بر ۲۳ میلیارد ریال هزینه شده است.

برگزاری دوره تعالی معنوی برای ۵۰۰ مدرس ورزش همگانی

رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی از برگزاری دوره تعالی معنوی برای ۵۰۰ مدرس ورزش همگانی کشور خبر داد.

علی مجدآرا با بیان اهمیت ورزش همگانی و به خصوص پیاده‌روی همگانی گفت: باید این فرهنگ را بیش از پیش در کشور جا بیندازیم تا مردم به ورزش همگانی بیشتر روی بیاورند.

رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی با بیان این که پیاده‌روی به دو صورت فردی و همگانی برگزار می‌شود اما بین آن‌ها تفاوت زیادی وجود دارد گفت: محققین در کشور انگلستان تحقیقی انجام داده‌اند که نشان دهنده اهمیت فوق‌العاده و تأثیر زیاد پیاده‌روی همگانی است.

این مسئول گفت: در این تحقیق تعداد ۱۸ هزار و ۵۰۰ نفر مورد تحقیق قرار گرفته‌اند؛ افرادی که پیاده‌روی دسته جمعی می‌کنند از حوصله کار بیشتر نسبت به کسانی که پیاده‌روی فردی می‌کنند برخوردار هستند و روحیه و نشاط بیشتری در انجام کارهای روزمره دارند.

مجدآرا در بخش دیگری از اظهارات خود در جمع مردم شهر یاسوج که در پیاده‌روی همگانی شرکت کرده بودند تصریح کرد: پیاده‌روی و در کل ورزش همگانی در روابط اجتماعی و بهتر زندگی کردن با هم‌نوعان تأثیر بسزایی دارد.

رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی تصریح کرد: وزیر ورزش و جوانان در نشستی که هفته گذشته داشتیم تأکید بسیار زیادی بر افزایش و گسترش ورزش همگانی در کشور داشتند و تأکید کردند که مدیران‌کل و ادارات‌کل ورزش استان‌ها نیز به صورت منظم برنامه‌هایی داشته باشند.

وی به اقدامات و برنامه‌های فدراسیون ورزش‌های همگانی اشاره کرد و گفت: یکی از برنامه‌های اخیر ما برگزاری دوره تعالی معنوی در شهر قم با حضور ۵۰۰ مدرس ورزش همگانی بود که آموزش‌های لازم را فرا گرفتند.

مجدآرا بیان کرد: مسابقات مهارت‌های فردی را در شهر همدان برگزار کردیم و همچنین مسابقات طناب‌زنی آقایان و بانوان را در گلستان داشتیم.

این مسئول افزود: همچنین در راستای آمادگی جسمانی کلاس‌هایی برای آقایان و خانم‌ها در کشور برگزار می‌کنیم.

در پایان این همایش، با انجام قرعه کشی یکی از شرکت کنندگان به نام کاظمی فر در این راهپیمایی برنده یک دستگاه خودروی پراید شد.

تمامی حقوق برای پایگاه خبری-تحلیلی افتونیوز محفوظ است. استفاده از مطالب افتونیوز تنها با ذکر منبع مجاز است