سید خداکرم دهقانی نسب

پاسخی به مقاله ای تحت عنوان نامه ای به استاندار

افتونیوز:

بنام خدا

اگردین ندارید لااقل آزاد مردباشید،

حضرت سید الشهدا.(ع)

این روزها ،مطالبی ضدونقیض وغیرمستند وبدون ذکرنویسنده وکاملا بی هویت اما مبهم منتشرمیشود،

مثلا مطالبی به امضای جمعی ازاصلاح طلبان وجمعی ازمجمع اصلاح طلبان کهکیلویه، در برخی از سایت های خبری استان  منتشر شد،

که دراین خصوص ،ذکرنکاتی جهتتنویر افکارعمومی لازم به نظر میرسد، مجمع اصلاح طلبان کهکیلویه جمعی بودکه براساس توافق فعالان

سیاسی کهکیلویه درخصوص انتخابات مجلس سال۹۴ تشکیل وپس ازانتخابات تاکنون هیچ جلسه ای نداشته اند،تمامی اعضای مجمع ورئیس مجمع اصلاح طلبان کهکیلویه،مشارکت درانتشارچنین مطالبی کذب ونفاق انگیز راتکذیب نموده واعلام برائت کرده و قابل پیگیری ازطریق مراجع ذیربط دانستند، رسانه ها، بعنوان رکن اصلی دموکراسی،وظیفه شفاف سازی و بیان دردها و مشکلات جامعه و همینطور نقد حاکمان را بر عهده دارند.رصد فعالیت کنشگران سیاسی و نقد آنها و همینطور ارائه راه حل جهت برون رفت از مشکلات و چاره جوئی برای معضلات اجتماعی و سیاسی و….از کارکردهای مهم رسانه است که با بیان اخبار صحیح و تحلیلهای مناسب و متناسب،میتواند راه را برای مشارکت های اجتماعی هموار سازد و خطاها و ایرادات را به حداقل ممکن برساند.

اما متاسفانه،پاره ای سایتها و رسانه های الکترونیک،با انتشار اخبار کذب و غیر مستند و گاها متضاد و نفاق انگیز،شان و جایگاه رسانه را تنزل داده و موجب بی اعتمادی به این عنصر مهم و حیاتی دنیای امروز گردیده اند.

به نظر میرسد که در روزهای اخیر،عده ای با یک برنامه ریزی حساب شده و با انتشار سلسله مطالبی جهت دار و هدفمند، سعی در ایجاد تنش و بر هم زدن آرامش در فضای سیاسی کهگیلویه و بخصوص در بین اصلاح طلبان را دارند.از جمله باا نتشار مطالبی علیه تعدادی ازفعالان سیاسی وفرمانداران. این جریان مشکوک رسانه ای به هر شیوه ای متوسل میشود تا نشان دهد که بین جریان منتسب به آقای منطقیان و استاندار و سایر فعالان سیاسی،یک تقابل آشکار وجود دارد.

وزن و جایگاه سیاسی و پایگاه مردمی جریانات و طیف های سیاسی فعال در کهگیلویه، بر همگان آشکار است.

به خصوص،وزن و پایگاه اجتماعی طیف منتسب به آقای منطقیان که در جریان دو انتخابات مهم در سالهای ۷۸ و ۸۲ توسط رای مردم مشخص گردید.و علیرغم امکانات افسانه ای،مالی، رسانه ای و لجستیکی  رقیب اصولگرائی که سالها بر تمامی فضای مدیریتی شهرستان و حتی استان هم چنبره زده بود،در یک نبرد نابرابر و ابهام برانگیز،با فاصله ای نه چندان، جایگاه دوم انتخابات و همینطور جایگاه اول اصلاح طلبان چهار شهرستان را با فاصله ای زیاد همواره در اختیار داشت و دارد.

شاهد این مدعا،انتخابات شورای شهر در سال گذشته بود که با اقتدار در دو شهرستان کهگیلویه و چرام،به یک پیروزی قاطع دست یافت وسکان شهرداریهای این شهرها را بواسطه اعتماد مردم در دست گرفت.

در دو انتخابات مهم ریاست جمهوری،در سالهای ۹۲ و ۹۶، جریان آقای منطقیان،با حمایت و فعالیت شبانه روزی و مدیریت ستاد دکتر روحانی (توسط یکی از نیروهای منطقیان)و سخنرانی تاریخی و پرشور آقای منطقیان در سال ۹۲ (در حمایت از دکتر روحانی)نقش مهمی در سوق دادن رای مردم در این خطه از کشور به ایشان،ایفا نمود.

خصوصا در سال گذشته و با مدیریت ستاد دکتر روحانی در کهگیلویه توسط نیروهای نزدیک به آقای منطقیان(مهندس محمدعلی طاهری)،پس از سالها، شاهد شکست فاحش کاندید اصولگرا و رای قابل توجه به آقای روحانی در این شهرستان بودیم. این در حالی است که بسیاری از افراد و جریانات سهم خواه امروزی،در طی دو انتخابات گذشته،نه تنها مشارکتی در ستادها نداشتند،بلکه بعضا یا سکوت نموده و یا به جریان رقیب پیوسته بودند.

پس از شروع بکار جناب دکتر احمدی بعنوان استاندار کهگیلویه و بویراحمد،آقای منطقیان و تمامی نیروهای نزدیک به ایشان،در راستای حمایت از دولت تدبیر و امید، با تمام توان از ایشان و برنامه هایشان دفاع نمودند و در آینده هم از ایشان دفاع خواهند نمود.

بدیهی است که این حمایت از استاندار،در چارچوب سیاستهای کلی اصلاح طلبان از دولت در سراسر کشور است و همینطور گره گشائی از معضلات و مشکلات مردم این دیار  و نه همانند پاره ای از زیاده خواهان،برای سهم خواهی از دولت.

اتهام قومیتگرا به آقای منطقیان یک اتهام کاملا نارواست.حمایت از آقای محقق و   مهندس رستاد در ادوار گذشته، سندی است محکم مبنی بر نفی قومیتگرائی از جانب آقای منطقیان.

با نگاهی به ترکیب لیست مورد حمایت ایشان در شورای شهر دهدشت و همینطور ترکیب اطرافیان ایشان و پایگاه رای ایشان در بهمئی و نمایندگان ایشان در مجمع،به این نکته مهم میرسیم که مواضع ایشان با قومیتگرائی فرسنگها فاصله دارد.

با نگاهی دقیق و منصفانه به نیروهای مورد حمایت ایشان برای مدیریتهای مختلف به این نکته پی میبریم که ایشان هیچکدام از اقوام و نزدیکانشان را تا کنون برای هیچگونه منصبی کاندید ننموده است.این در حالیست که دیگر مدعیان عرصه سیاست در کهگیلویه،چنین رویه ای را نداشته اند.

جای تعجب است که دوستانی که تا دیروز،دکتر روحانی را نفی مینمودند و گرایش اصلاح طلبان به ایشان را یک حرکت از اساس اشتباه قلمداد میکردند ،امروزه توقع دارند که همه امور چهار شهرستان به آنها سپرده  شود.

قدرت سیاسی آقای منطقیان،در پایگاه مردمی ایشان است و نه در هیاهو و تخریب دیگران. کسانی که در غیاب منطقیان،نتوانستند در کهگیلویه و چرام،حتی پنج درصد آرا را کسب نمایند، و با فاصله ای نجومی از نفر دوم، در جایگاه آخر در انتخابات اسفند ۹۴ نشستند،اگرواقعا دلسوز اصلاحات هستند نباید درمحافل مختلف دست به تخریب ایشان بزنند زیرا همه فعالان سیاسی واقفند که بدون پشتوانه ایشان، اصلاحات، هیچگاه رتبه ای بالاترازسوم را بدست نخواهد آورد و بی تردید کسانی که علیه ایشان قدم برمیدارند  دنبال موفقیت جریان اصلاح طلبی وموفقیت دولت روحانی نیستند بلکه دنبال منافع شخصی هستند. برخی ها این روزها،مرتب از زبان استاندار دولت تدبیر و امید  سخن میگویند، چندین گزینه را همزمان  در رسانه هایشان (همه ازیک طیف) برای فرمانداری کهگیلویه معرفی میکنند اما همزمان هم همدیگر را تخریب میکنند. وسعی میکنند مسئولیت تخریب رابه گردن دیگران بیندازندشگفتا که با چه شیوه های ناجوانمردانه ای روبرو هستیم.

اگرچه بر این باوریم که استفاده از تمامی ظرفیتهای موجود در استان برای برون رفت از شرایط موجود و گام نهادن در راه توسعه همه جانبه استان،یک اصل اساسی و راهبردی است و تلاش فعالان سیاسی و اجتماعی،در معرفی این ظرفیتها،کار پسندیده ای است،اما رفتار ناجوانمردانه در تخریب افراد و شخصیتها و فرزندان این دیار که بی شک بخاطر سهم خواهی ناعادلانه از بدنه مدیریتی است،کاری است خلاف اخلاق اسلامی-انسانی که باعث ایجاد فضائی غبار آلود جهت بهره برداریهای نامطلوب فرصت طلبان خواهد شد.

در شرایط موجود،شایسته است که نظارت بیشتری بر کار سایتها و پایگاههای خبری،از جانب مسئولان ذیربط صورت گیرد تا بیش از این شاهد انتشار مطالب نفاق انگیز و مبهم نباشیم.

در چنین شرایطی،قطعا استاندار محترم،پیش از اتخاذ هر تصمیم مهمی،با در نظر گرفتن همه جوانب و با مشورت با همه عوامل موثردرانتخابات ریاست جمهوری،اعضای فعال ستادها وکسانی که درموفقیت دکتر روحانی دخیل بوده اند،راه را بر زیاده خواهان،خواهد بست.

 

 • دیوجام - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵ - ۱:۵۳ /

  درود بر نگارنده

 • ناشناس - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵ - ۱:۵۳ /

  دهقان خان حالا رای بیاریید . هر چه به منطقیان میگویند درست است وشما نمی توانید گندی که منطقیان زده بپوشانید از شهرداری دهدشت وشورای شهر وغیره

 • اندیشه گرا - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵ - ۱:۵۳ /

  این مطلب جز نفاق و دورویی جناب نگارنده ( که قطع به یقین همه ی اندیشه طیف منطقیان و سرجمع تفکر انها به نام ……. نوشته شده) همانطوریکه حتی تصمیم گیرنده برای اقای منطقیان هست. پیام دیگری ندارد!

  زمانی جریان اصلاح طلبی طیف منطقیان نابود شد که امثال نگارنده تصمیم گیرنده شدند انهم به واسطه ی رانت موسی خادمی و امثالهم! جناب منطقیان هیچگاه سیاست اصولی در زمینه اصلاح طلبی نداشت! چه در سطح کلان( حمایت از محسن رضایی) و چه در سطح خرد( حمایت از بزرگواری و هاشمی) . وهمچنان عامل تفرقه در بین اصلاح طلبان کهگیلویه بوده و خواهد بود.
  در ضمن نوشته پر از تناقض گویی است که ناشی عدم منطق تحلیل نگارنده هست!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • بنی هاشمی - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵ - ۱:۵۳ /

  متن بسیار عالی بود.جریان منطقیان باید به پشتوانه آرای بالای خود،فردی قوی از شهر دهدشت و حوزه بویراحمد برای انتخابات۹۸ کاندیدا معرفی بنماید.

 • ناشناس - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵ - ۱:۵۳ /

  ر همان مناطقی که اقای منطقیان اراش بالا بود اقای بزرگواری و هاشمی هم اراشون بالا بود در نتیجه این رای قبیله گرایی بود نه سیاسی

 • ناشناس - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵ - ۱:۵۳ /

  جناب عکاس باشی میدانی پس از تعیین خروجی مجمع .جناب منطقیان از اقای لاهوتی درخواست ملاقات می نماید و در انجا مطرح میکند که از اقای وفایی حمایت کنیم که ایشان( لاهوتی) نمی پذیرند. و پیشنهاد میدهد ما اقای کامرانی و شما هم یک نفر را معرفی کنید قرعه کشی میکنیم هرکسی برنده شد همه از او حمایت کنیم ولی جناب منطقیان نپذیرفت؟؟ و پس از بحثهای فراوان جناب منطقیان پیشنهاد میدهد حال که وفایی را قبول ندارید از اقای موحد حمایت کنیم!!!!!!!!!!!!!!! که با عصبانیت دکتر لاهوتی بحث خاتمه پیدا میکند. و روز بعد از ان غیبت صغری استاد!!!!!!!!!! شروع میشود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  سیه روی شود هرکه در او غش باشد.

 • ناشناس - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵ - ۱:۵۳ /

  گویا مطلب فوق قبله از انتشار توسط رضا عدالتمند در گروههای واتساپی منتشر شده.
  نویسنده هم خودش بوده با ایرج اقبال فر .بعد به نام دهقان در رسانه ها و سایتها منتشر میشود! جل الخالق! همه میدانند خداکرم توان نوشتن مطلب را ندارد!!!!!!!!!

تمامی حقوق برای پایگاه خبری-تحلیلی افتونیوز محفوظ است. استفاده از مطالب افتونیوز تنها با ذکر منبع مجاز است