کشف مواد مخدر در کهگیلویه و بویراحمد درسال 1396 نسبت به سال 1395 حدود ۶ درصد افزایش داشته است. به گزارش افتونیوز، دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر کهگیلویه و بویراحمد گفت: براساس آمار به دست آمده کمتر از پنج درصد معتادان این استان زنان هستند که شامل 600 نفر می شود. سید ناصر رضایی […]

کشف مواد مخدر در کهگیلویه و بویراحمد درسال 1396 نسبت به سال 1395 حدود ۶ درصد افزایش داشته است.

به گزارش افتونیوز، دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر کهگیلویه و بویراحمد گفت: براساس آمار به دست آمده کمتر از پنج درصد معتادان این استان زنان هستند که شامل 600 نفر می شود.

سید ناصر رضایی اظهار داشت: آمار معتادان کهگیلویه و بویراحمد از طریق طرح شیوع شناسی اعتیاد و اطلاعات دستگاه‌های مرتبط از جمله پلیس استان، بهزیستی و دانشگاه علوم پزشکی به دست آمده است.
وی افزود: هم اینک حدود 12 هزار معتاد در استان شناسایی شده‌اند.
رضایی عنوان کرد: 23 کمپ در سراسر استان وجود دارد که یکی از آنها در شهرستان گچساران مختص زنان است.
دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: برخی از فضاها و مکان‌ها از جمله حاشیه شهرهای استان مستعد افزایش تعداد مصرف کنندگان مواد مخدر است.
وی ابراز داشت: این در حالی است که حاشیه شهرهای کهگیلویه و بویراحمد وضعیت مطلوب‌تری نسبت به حاشیه دیگر شهرها داراست.
براساس آمار کمیته امداد (ره) نزدیک به 16 هزار زن سرپرست خانوار در استان کهگیلویه و بویراحمد زندگی می‌کنند که 70 درصد آنان ساکن مناطق محروم هستند.
حدود 11 درصد از جمعیت معتاد ایران زن هستند.
در سال 1396 بیش از چهار تن و ۷۰۰ کیلوگرم مواد مخدر در این استان کشف و ضبط شد که چهارهزار و 102 کیلو گرم آن ماده مخدر از نوع تریاک و مابقی حشیش، ماری جوانا، هرویین و دیگر انواع مواد مخدر بوده است.
سال گذشته ۶۸ باند توزیع و فروش مواد مخدر منهدم و ۲۴۰ دستگاه انواع خودرو توقیف و به پارکینگ منتقل شد.
کشف مواد مخدر در کهگیلویه و بویراحمد درسال 1396 نسبت به سال 1395 حدود ۶ درصد افزایش داشته است.
سال 1395 بیش از ۴ هزار و 400 کیلوگرم مواد در این استان کشف شد.
کهگیلویه و بویراحمد در سال‌های اخیر به یکی از محورهای حمل و توزیع مواد مخدر از جنوب و شرق به مناطق مرکزی و غرب کشور تبدیل شده است.