همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی در یاسوج صورت گرفت: روایت زیبای همسر شهید کشاورز از نحوه شهادت همسر جانبازش چهل و دومین مراسم خاطره گویی دفاع مقدس و انقلاب اسلامی همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی با همکاری دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد و دبیرستان دخترانه کمایی مقدم یاسوج […]

همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی در یاسوج صورت گرفت:
روایت زیبای همسر شهید کشاورز از نحوه شهادت همسر جانبازش
چهل و دومین مراسم خاطره گویی دفاع مقدس و انقلاب اسلامی همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی با همکاری دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد و دبیرستان دخترانه کمایی مقدم یاسوج در این دبیرستان برگزار شد.
به گزارش افتونیوز؛ در این مراسم خانم مریم گشتاسبی به بیان خاطراتش از 21 سال پرستاری از همسر جانبازش در بستر بیماری پرداخت.
وی با اشاره به بیان سختی ها و مشقت هایی که در طول این دوران کشیده بودگفت: در دوران پرستاری بنا به جمله زیبای حضرت زینب(س) چیزی جزء زیبایی ندیدم.
مریم گشتاسبی گفت: یک روز زمانی که مصطفی پسر بزرگم تقریباً دو سالش بود روی سینه پدرش نشسته بود و چشم های او را غرق بوسه می کرد، خیلی برایم عجیب بود چون اولین باری نبود که باید پدر از او جدا می شد. با خودم گفتم: خدایا این بوسه ها چه رمز و رازی دارد؟ جواب این سؤال را وقتی فهمیدم که شهید کشاورز از ناحیه دو چشم مصدوم و مجروح شد و بینایی خود را کامل از دست داد.
وی در ادامه نحوه شهادت این شهید بزرگوار پرداخت و گفت: جراحات شیمیایی تمام بدنش را فرا گرفته بود یک ماهی در بیمارستان ام.آر.آی شیراز بستری بود . بعد از یک ماه وی را مرخص کردند اما دو سه روز بعد حالش بد شد. در تاریخ 1/4/ 1386 در بیمارستان صنعت نفت گچساران بستری شد و از آنجا ایشان را به وسیله هلی کوپتر به شیراز اعزام کردند اما هنوز مسیر زیادی را طی نکرده بود که برگشت. من هنوز به رفتن هلی کوپتر خیره شده بودم با دیدن چراغ قرمز فهمیدم که به وصال جانان پیوسته است در آن روز ظهر همراه با اذان مؤذن زاده که شهید به آن خیلی علاقه داشت به خیل شهیدان پیوست.

همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی:
اکران آثار تصویری دفاع مقدس در یاسوج
همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی دو اثر تصویری دفاع مقدس که از تولیدات حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد بودند در دبیرستان دخترانه کمایی مقدم یاسوج پخش شد .
به گزارش افتونیوز، دو اثر تصویری همسنگری و بلبل شیدایی که در سال 1396 با حمایت حوزه هنری و تلاش هنرمندان واحد فیلم این مرکز به تولید رسیده بودند پخش و مورد استقبال قرار گرفتند .
این دو اثر کوتاه ساخته جواد هادی اصل از هنرمندان فعال استان است که هر دو در حوزه دفاع مقدس است .
حسین مدرس خواننده نماهنگ «همسنگری » است است و سید یاسر عباسی و امین دانشگر نیز در این اثر هنری نقش بازی می کنند .
نماهنگ «بلبل شیدایی» نیز روایت رزمندگان ایل قشقایی در دوران دفاع مقدس با حضور خواننده مطرح استان آقای جواد طالبی است.