فشارهای سیاسی‌در برنامه و بودجه استان لحاظ نشود

رایزنی مدیران اجرایی در زمینه جذب اعتبارات ملی مطلوب بوده است

به گزارش افتونیوز، استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: مسائل حاشیه ای از جمله ملاحظات طایفه ای، تقسیمات جغرافیایی یا فشارهای سیاسی در تصمیم گیری ها و توزیع اعتبارات توسط مسئولان سازمان برنامه و بودجه این استان لحاظ نشود.

علی محمد احمدی روز شنبه در دیدار نوروزی با رئیس و جمعی از کارکنان سازمان برنامه و بودجه کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: این سازمان در سال ۱۳۹۷ محور ایجاد فرصت های برابر برای توسعه همه جانبه استان در ابعاد مختلف باشد.
وی افزود: کارکرد سازمان برنامه و بودجه کهگیلویه و بویراحمد و شورای برنامه ریزی و توسعه این استان در سال ۱۳۹۶ در بحث توزیع اعتبارات، تدوین طرح آمایش سرزمینی، جذب اعتبارات تهاتر یا بند «واو» قانون بودجه و معرفی ظرفیت های قانونی در اسناد بالادستی و قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کشور به مدیران اجرایی استان برای رایزنی در زمینه جذب اعتبارات ملی مطلوب بوده است.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: سال گذشته ۱۵۰ میلیارد ریال از محل بند «واو» قانون بودجه (تهاتر) جذب و بین دستگاه های اجرایی این استان توزیع شد.
احمدی عنوان کرد: سازمان برنامه و بودجه کهگیلویه و بویراحمد سال قبل در زمینه جذب سرمایه گذاری در این استان نقش تعیین کننده ای داشت و ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال نیز درآمد عمومی و اختصاصی از دستگاه های اجرایی استان وصول کرد که ۲۲۰ میلیارد ریال بیش از سال ۱۳۹۵ بوده است.
وی ابراز داشت: سال ۱۳۹۷ یک ارزیابی کلی از مدیران اجرایی کهگیلویه و بویراحمد در زمینه میزان جذب اعتبارات ملی توسط مسئولان سازمان برنامه و بودجه این استان انجام شود و در اختیار استانداری قرار دهد.
احمدی گفت: مسئولان سازمان برنامه و بودجه کهگیلویه و بویراحمد در سال ۱۳۹۷ از مبادله موافقت نامه های صوری توسط برخی از دستگاه های اجرایی این استان جلوگیری کنند و باید نظارت بیشتری در این زمینه شود.

تمامی حقوق برای پایگاه خبری-تحلیلی افتونیوز محفوظ است. استفاده از مطالب افتونیوز تنها با ذکر منبع مجاز است