برنامه نسیم خوش آشنایی برای مناطق حاشیه نشین مرکز استان

هدف اصلی حوزه هنری آموزش و ارتقای فرهنگی در زمینه آسیب های اجتماعی در مناطق حاشیه نشین به زبان هنراست

به گزارش افتونیوز، بسته آموزش فرهنگی “آموزش و ارتقای فرهنگی در خصوص آسیب های اجتماعی مناطق حاشیه نشین با محوریت امیدبخشی و با عنوان “نسیم خوش آشنایی” همزمان با ایام دهه فجر در برخی از شهرهای استان برگزار می شود.

مدیر واحد آموزش و پژوهش این مرکز در این باره گفت: حوزه هنری به عنوان یک نهاد انقلابی پویا و تکلیف محور  با مشارکت سازمان تبلیغات  اسلامی استان در حوزه آسیب های اجتماعی بسته ای فرهنگی تدوین کرده است که با توجه به ضرورت موضوع، “آموزش و ارتقای فرهنگی در زمینه آسیب های اجتماعی در مناطق حاشیه نشین به زبان هنر” را به عنوان اهداف اصلی مورد تاکید قرار داده است.

سید شهاب الدین عبدلی اضافه کرد: علاوه بر این، با معرفی بخشی از فعالیت ها و توانمندی های حوزه هنری به مردم ساکن در مناطق حاشیه نشین، جذب استعداد های نسل نوجوان و جوان آنها مورد نظر می باشد.

وی در مورد این بسته آموزشی و فرهنگی اظهار داشت: بسته آموزش فرهنگی با عنوان: “آموزش و ارتقای فرهنگی در خصوص آسیب های اجتماعی مناطق حاشیه نشین به زبان هنر” شامل سه بخش می باشد. در بخش اول، برنامه پخش فیلم موضوعی (آسیب های اجتماعی و راهکارهای کاهش آن) در مدارس و مساجد مناطق حاشیه نشین را خواهیم داشت. در بخش دوم، نمایشگاه های موضوعی (آسیب های اجتماعی و راهکارهای کاهش آن) در قالب عکس، نقاشی و کاریکاتور در مدارس و مساجد مناطق حاشیه نشین برگزار خواهیم کرد. و در بخش سوم، کارگاه میدانی نقاشی موضوعی (آسیب های اجتماعی و راهکارهای کاهش آن) در مناطق حاشیه نشین برگزار خواهیم کرد. به این ترتیب، ۵ برنامه پخش فیلم، ۵ نمایشگاه و ۱ کارگاه میدانی نقاشی  و هم چنین تئاتر خیابانی با توجه به پراکندگی و جمعیت مناطق حاشیه نشین مرکز استان خواهیم داشت.

گفتنی است این برنامه ها از امروز به مدت یک هفته برگزار خواهند شد .

تمامی حقوق برای پایگاه خبری-تحلیلی افتونیوز محفوظ است. استفاده از مطالب افتونیوز تنها با ذکر منبع مجاز است