خوانش و بررسی اشعار قیصر امین پور در حوزه هنری / خلاقیت دانش آموزان دختر یاسوج در نمایشگاه نقاشی «مادرانه» /تصاویر

نقاشی های عرضه شده در نمایشگاه را فراتر از حد انتظار خواند

ویژه برنامه های حوزه هنری استان به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی
به گزارش افتونیوز، همزمان با ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی ویژه برنامه های فرهنگی و هنری از سوی حوزه هنری استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد که برنامه های این مرکز در ششمین روز دهه فجر به شرح زیر است:

عصر خاطره انقلاب اسلامی در باشت برگزار شد
همزمان با ایام الله دهه فجر عصر خاطره انقلاب اسلامی با حضور گسترده دانش آموزان مدارس دخترانه شهر باشت به همت حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد و با مشارکت آموزش و پرورش شهرستان باشت در این شهر برگزار شد.
مدیر دفتر فرهنگ پایداری این مرکز در این باره گفت: این مراسم عصر خاطره با روایت گری سردار جلال محمدپور که دارای سابقه خدمت در تیپ المهدی ،لشکر ۲۵ کربلا،تیپ امام حسن و ۲۶ سلمان و بعد از جنگ سپاه دهم نبی اکرم(ص) و جانشینی ایثارگران سپاه کشور برگزار شد .
شهر بانو پاک نژاد افزود: مراسم در دبیرستان دخترانه فرهیختگان با حضور کل مدارس دخترانه شهر باشت برگزار شد.
وی اظهار داشت : علاوه بر خاطره گویی در این مراسم اجرای گروه تئاتر و هنر ی از شهرستان بهمئی،شاهنامه خوانی اجرا شد.
گفتنی است این مراسم با حضور همه مسئولین شهرستان باشت و با برنامه ریزی خوب مسئولین برگزاری به بهترین شکل ممکن برگزار شد.

خوانش و بررسی اشعار قیصر امین پور در حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد

همزمان با ایام الله دهه فجر نشست خوانش و بررسی آثار شاعر مطرح انقلاب مرحوم دکتر قیصر امین پوربا حضور شاعران استان کهگیلویه و بویراحمد در حوزه هنری این استان برگزار شد.
به گزارش افتونیوز؛ سرپرست واحد آفرینش های این مرکز در این باره گفت: در این نشست ابتدا به تعاریف انقلاب و شعر انقلاب و شعر انقلاب اسلامی و در ادامه تحلیل پیشینه و پیش‌زمینه شکل‌گیری جریان شعر انقلاب اسلامی پرداخته شد و ویژگی‌ها و دستآوردهای جریان شعر انقلاب مورد بررسی قرار گرفت.
حمید حسینیان افزود: در ادامه آثار مرحوم دکتر قیصر امین‌پور به عنوان نماینده شعر انقلاب اسلامی تحلیل شد که در ابتدا زندگی مرحوم قیصر امین‌پور بررسی شد و پس از آن به تحلیل آثار تألیفی ایشان از لحاظ سبک و شکل‌گیری زبان شخصی انجام گرفت.
وی اظهار داشت: ویژگی‌های شعری مرحوم قیصر از جمله صنایع معانی و بیانی، زبان، عناصر شعری، مضامین مطرح شده در اشعار، قالب‌های استفاده شده،نوآوری‌ها و فرم و ساختار مورد ارزیابی قرار گرفتند.
گفتنی است شاعران حاضر در جلسه در ادامه به شعرخوانی پرداختند و اشعار خوانده شده مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

خلاقیت دانش اموزان دختر یاسوج در نمایشگاه نقاشی «مادرانه» بر روی دیوار رفت
نمایشگاه آثار نقاشی دانش اموزان دختر شهر یاسوج در نمایشگاهی با عنوان «مادرانه» در حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد افتتاح شد.
به گزارش افتونیوز ؛ در آئین افتتاح این نمایشگاه که با حضور معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان، معاون فرمانداری شهرستان بویراحمد و معلمان و دانش آموزان دبستان دخترانه پویا برگزار شد رئیس حوزه هنری بر توجه و سیاست حوزه هنری بر کشف استعداد های جوان در مدارس تاکید کرد .
شریف اسلامی افزود: آثار ارایه شده در این نمایشگاه محصول و خروجی کارگاه یکروزه نقاشی خلاق کودک است که چندی پیش به همت واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری در مدرسه دخترانه پویا برگزار شده بود .
وی نقاشی های عرضه شده در نمایشگاه را فراتر از حد انتظار خواند و خواستار حمایت جدی آموزش و پرورش از این هنرمندان دانش اموز برای انگیزه بخشی شد .
شایان ذکر است در این نمایشگاه تعداد ۲۳ اثر نقاشی با موضوع مادرانه و با تکنیک مواد بر روی دیوار رفته است .
نمایشگاه «مادرانه» تا ۲۵ بهمن در حوزه هنری کهیگلویه و بویراحمد در گلستان ۶ دایر خواهد بود .

 

تمامی حقوق برای پایگاه خبری-تحلیلی افتونیوز محفوظ است. استفاده از مطالب افتونیوز تنها با ذکر منبع مجاز است