روز خوش کودکان دهدشتی در تپه نورالشهدا با بادبادک ها

به مناسبت روز جهانی کودک و به همت «سازمان مردم نهاد بلادشاپور» برنامه نقاشی کودکان به همراه ساخت و پرواز بادبادک ها در تپه نورالشهدای شهر دهدشت برگزار شد.

به گزارش افتونیوز، سازمان مردم نهاد بلادشاپور از اردیبهشت ۱۳۹۲ به همت تعدادی از جوانان با دغدغه کهگیلویه کار خودش رو با هدف فرهنگسازی تو زمینه های مختلف آغاز کرد.مهمترین فعالیت این سازمان در حوزه محیط زیست و با برنامه رفتگری طبیعت شروع شد که تا امروز بیش از ۴۷ برنامه در رابطه با پاکسازی طبیعت انجام شده است. این سازمان بیش از بیست برنامه نقاشی کودکان با هدف آشنا کردن کودکان با کار جمعی و اجتماعی و فرهنگسازی برای محیط زیست، کمک به‌ همنوع خود و همچنین آموزش های اولیه به والدین آنها در زمینه های مختلف داشته است.

از دیگر برنامه های این گروه فعال و دغدغه مند می توان از برنامه های مختلف برای معلولین خصوصا بهزیستی، نمایشگاه های مختلف هنری و فرهنگی، کمک به کودکان بی سرپرست و تهیه وسایل تحصیل این کودکان، همایش و سمینار آسیبهای اجتماعی نام برد.
اخرین فعالیت قابل تقدیر و جالب توجه این گروه ساخت ایستگاه مطالعه و اجرای باجه اندیشه( کتابخانه شهری) می باشد که در کشور از معدود کتابخانه های شهری ساخته شده توسط گروه های مردم نهاد است.

این سازمان کاملا مستقل و غیره دولتی بوده و وابسته به هیچ نهاد و ارگانی نبوده و همه فعالیتها با هزینه و تلاش خود این اعضا انجام می شود.

بعد از چهار سال فعالیت مستمر و قابل تقدیر اما تاکنون هیچ نهاد یا شخص خاصی به جز ایرج کاظمی جو رئیس اداره فرهنگ و ارشاد دهدشت اقدام موثری برای کمک های مادی ومعنوی به این سازمان مردم نهاد انجام نداده است.

امید است که مسئولین شهر دهدشت به تنها سازمان فعال مردم نهاد دهدشت نگاه ویژه تری داشته باشند تا جوانان دغدغه مند این شهر با انگیزه بیشتری به فعالیت های مستمر خود ادامه دهند.

تمامی حقوق برای پایگاه خبری-تحلیلی افتونیوز محفوظ است. استفاده از مطالب افتونیوز تنها با ذکر منبع مجاز است