استاندار کهگیلویه و بویراحمد:

بانک ها و موسسات پولپاشی نکند/ توازن باید در همه نقاط استان برقرار شود

ادارات باید نگاه سیستمی و فرابخشی داشته باشند و با هماهنگی و همکاری هم برنامه ها و ماموریت های ذاتی خود را عملی کنند.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: اجازه ندهیم مولفه های پایین دستی ملاک تصمیم گیری ما باشد، معیار شایسته سالاری، توانمندی، سلامت و تخصص کاری می باشد.

به گزارش افتونیوز، علی محمد احمدی در دیدار با مسئولین مجموعه کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان تاکید کرد: مدار توسعه را دانش بیان نه فرض محور بیندیشیم، سلیقه ای عمل نکنیم، بخش های تعاون، کشاورزی، صنعت و گردشگری به عنوان محور اصلی حرکت و موتور اصلی اقتصاد مقاومتی قلمداد شود.

وی اظهار داشت: در یک بازه زمان بسیار خوبی قرار داریم که آغاز فعالیت دولت دوازدهم، برنامه پنجم توسعه، آمایش سرزمینی، روشن بودن اقدامات تا افق ۱۴۰۰، برنامه پنج ساله استانی، معین بودن راهبردها با ۸ راهکار و اقدام، قوانین و مقررات جانبی حمایت از برنامه ها به عنوان میثاق کاری، برنامه ارزشیابی براساس عملکرد و متمرکز نشدن بر روی فقط بودجه های جاری استانی و باید دستگاه های اجرائی و مدیران عملکرد خود را با این برنامه ها آغاز کنند و با این برنامه ها محک زده خواهند شد.

استاندار، دوگانگی در استان و یا بخشی نگری و یا نگرش قومی و قبیله ای و تمرکز برای رشد یک منطقه و محروم ماندن نفاط دیگر را آفتی برای استان دانست.

وی تصریح کرد: از همه کسانی که تلاش کرده و یا تلاش می کنند تا بودجه ای یا آورده ای برای استان مهیاء سازند تا در هر گوشه ای از استان هزینه و یا سرمایه گذاری شود با تمام توان حمایت، پشتیبانی و از آنها قدردانی می کینم.

احمدی ابراز داشت: مجموعه تامین اجتماعی، بیمه ها و بانک ها و زیرمجموعه های کار، تعاون و رفاه اجتماعی نقش بالائی در توانمندسازی کاری، فکری و ایجاد رفاه اجتماعی و معیشتی مردم  و مهمتر ازهمه فرصت های اشتغال دارند و این دستگاه ها در استان تلاش کنند، ماموریت های خود را به شایستگی انجام دهند.

وی به حمایت همه جانبه از بخش کار، تولید و اشتغال و حقوق کارگران و بازنشستگان، ارائه خدمات درمانی مجموعه کار، تعاون و رفاه اجتماعی تاکید کرد و گفت: این مجموعه باید نگاه سیستمی و فرابخشی داشته باشند و با هماهنگی و همکاری هم برنامه ها و ماموریت های ذاتی خود را عملی کنند.

استاندار تصریح کرد: شرایط منابع دولت محدود، توقعات و مشکلات مردم بالاست و باید با برنامه های نرم افزاری و سخت افزای فضا را برای کسانی که به دنبال اشتغال، کار و تولید هستند، مهیاء کرد.

احمدی، زمینه حضور افراد توانمند، متخصص، کارآفرین و متعهد که بتوانند برای مردم برنامه، هدف، کار، فرصت، تولید و اشتغال ایجاد کنند را بسیار ضروری دانست و تاکید کرد: دولت مسیر عقلانیت را در پیش گرفته و تورم را با زحمت مهار کرده و باید پول ها جائی بروند که با خلق ارزش افزوده، تولید، کسب کار و ثروت و سرمایه ایجاد شود.

وی به استفاده از مدیریت ها و استعدادهای برتر برای پیشرفت و رفاه اقتصادی، بهبود بخشیدن به معیشت و کیفیت زندگی مردم اشاره کرد و افزود: با این هدف از یک طرف به پرورش قابلیت ها و از طرفی به شیوه به کارگیری توانایی ها می انجامد.

استاندار ابراز داشت: موسسات و بانک ها پولپاشی نکنند و با دست خودمان سرمایه استان را به ذی نفوذان و کسانی که با پول هم برای خود و هم استان و دولت مشکلاتی را ایجاد می کنند، نسپاریم.

احمدی با بیان اینکه، باید به دنبال توازن در استان باشیم و همه با هم و برای همه نقاط استان باید تلاش کنیم، تصریح کرد: برآیند تلاش من استاندار، همه نمایندگان مردم، مدیران دستگاه های اجرائی و کسانی که برای استان دغدغه دارند، می تواند توازن در استان  را برقرار کند

  • همشهری - ۱۳۹۶/۰۷/۱۱ - ۱۰:۴۷ /

    هم باشه شما هم تنت پاغه فعلا

تمامی حقوق برای پایگاه خبری-تحلیلی افتونیوز محفوظ است. استفاده از مطالب افتونیوز تنها با ذکر منبع مجاز است