افتونیوز – عباس واحدیان چندی پیش بود که یکی از رسانه‌های استان در مطلب زیبایی نوشته بود که دانشگاه علوم پزشکی استان حیاط خلوت هیچ جریان سیاسی نیست. در منطقی و درست بودن این گزاره هیچ حرفی نیست اما باید پرسید مخاطب این تیتر چه کسانی هستند آیا فقط باید به جریان اصلاح‌طلب چنین حرفی […]

افتونیوز – عباس واحدیان
چندی پیش بود که یکی از رسانه‌های استان در مطلب زیبایی نوشته بود که دانشگاه علوم پزشکی استان حیاط خلوت هیچ جریان سیاسی نیست. در منطقی و درست بودن این گزاره هیچ حرفی نیست اما باید پرسید مخاطب این تیتر چه کسانی هستند آیا فقط باید به جریان اصلاح‌طلب چنین حرفی را زد؟ آیا برای دخالت اصولگرایان آنهم در دولت اعتدالی هیچ ایرادی نیست؟ آیا دانشگاه علوم پزشکی ایرادی ندارد حیاط خلوت نمایندگان مجلس باشد؟ و وقتی هم خواسته ها و سهم خواهی هایشان محقق نشد بر سر رئیس دانشگاه داد بزنند و او را تهدید به شکایت از وزیر کنند و بعد هم رئیس محترم کوتاه بیاید و عنان کار را به نماینده نیروهای سیاسی نماینده بسپارد.

به فرض هم خواسته بالا یعنی عدم دخالت سیاسیون در دانشگاه علوم پزشکی در بین تمام جریان ها رعایت شود و سیاسیون در دانشگاه علوم پزشکی دخالت نکنند خوب یکی جواب دهد ملاک معرفی و انتصاب آقای «نعیمی» در دومین جای حساس دانشگاه علوم پزشکی چیست؟ آیا جز این است که این انتصاب از کانال سیاسیون اتفاق افتاده است؟ پس اگر غیر از این است تخصص و سابقه درخشان آقای نعیمی کدام است؟ مگر تقسیم بندی است که چون مدیر قبلی این قسمت از دانشگاه از فلان شهرستان و فلان طایفه بوده است حتما باید جایگزین هم از همان شهرستان و طایفه باشد؟

متاسفانه از روزی که اقای ایلامی به عنوان «سرپرست» دانشگاه معرفی شدند شاهد سیاست زدگی و انفعال و امتیاز دادن بی حد و حصر در این دانشگاه بوده ایم . خوب است که آقای ایلامی عزیز بدانند برای همراهی با دولت عملکرد و نحوه چینش مدیران ملاک است نه اینکه حالا یکبار هم بنا به هر دلیلی در ستاد اقای روحانی حاضر شده باشند.

گفته می شود که حتی آقای استاندار نه تنها در جریان این انتصاب نیستند که با آن نیز مخالفند پس اینکه چرا و به چه دلیل آقای ایلامی چنین نیرویی را معرفی کرده است جای سوال دارد. امیدواریم که آقای استاندار به صورت رسمی نسبت به این موضوع و بی‌توجهی آقای ایلامی به رای مردم در 29 اردیبهشت ورود پیدا کنند. هم چنین لازم است آقای «رضاتوفیقی» به عنوان رئیس ستاد دکتر روحانی در استان که پیش از این وعده پیگیری مطالبات مردم را داده بودند به جد ورود نمایند و پیگیر خواست حامیان دولت باشند و خط پایانی بر سهم خواهی های درون این مکان مهم و بسیار بزرگ بگذارند.

بله … امروز ما پیگیر مطالبه خود از طریق جناب آقای «رضاتوفیقی» رئیس ستاد دکتر روحانی در استان هستیم که مانع از نهایی شدن حکم یک نیروی شناسنامه دار و حامی نامزد جبهه پایداری در انتخابات دوازدهم ریاست جمهوری شود و ما از اعضای کمیته سلامت و پزشکان این ستاد که نیروهای دانشگاه نیز هستند تقاضا داریم تعارفات و معذوریت های اداری را به کنار بگذارند و مدافع مطالبات مردم باشند.

آقای ایلامی کماکان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی است و برای تایید نهایی این حکم رضایت و همراهی نیروهای همراه دولت نیز یک ضرورت است پس نباید با بی‌توجهی به این نیروها سبب دلخوری مردم و حامیان دولت شود.

گذری کوتاه بر اکثر نیروهای معرفی شده از سوی ایلامی نشان می‌دهد که سیاست زدگی آنهم از جنس سیاست دوران باقری لنکرانی «هلوی» دولت نهم که دست بر قضا ایلامی خود نیز در آن سیستم مسئولیت داشت در دانشگاه علوم پزشکی استان موج می‌زند.

در دو عکس زیر، آقای نعیمی سرپرست جدید معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان که در معیت علاالدین بروجردی نماینده اصولگرا و رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس که برای سخنرانی به نفع آقای ولایتی در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 به یاسوج سفر کرده بود قابل مشاهده است. خرامین رئیس ستاد ولایتی در عکس نیز حضور دارد.