اولین جلسه شورای اداری استان بعد از انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر امروز چهارشنبه 23 خرداد در سالن جلسات استانداری کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد. به گزارش افتونیوز، در این جلسه مباحث مختلفی از سوی مدیران مطرح شد. افزایش بودجه استان به 716 میلیارد تومان استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این جلسه گفت: بودجه […]

اولین جلسه شورای اداری استان بعد از انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر امروز چهارشنبه 23 خرداد در سالن جلسات استانداری کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

به گزارش افتونیوز، در این جلسه مباحث مختلفی از سوی مدیران مطرح شد.

افزایش بودجه استان به 716 میلیارد تومان

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این جلسه گفت: بودجه استان در سال جاری 716 میلیارد تومان است.

سید موسی خادمی در این نشست با تسلیت شب‌های قدر و ایام شهادت امیرالمومنین علی(ع) این امام بزرگوار را مظهر شجاعت، علم، تدبیر، لطافت و مهربانی دانست و اظهار کرد: امام علی‌(ع) نمونه‌ای از یک انسان کامل است و امیدواریم همه مردم بتوانند از برکات این شب‌ها بهره‌مند شوند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در ادامه به انتخابات 29 اردیبهشت اشاره کرد و با تقدیر و تشکر از همه کسانی که در امر برگزاری انتخابات مشارکت داشتند‌، گفت: مردم با حضور خود شکوه مشارکت در انتخابات را ایجاد کردند و به فرموده مقام معظم رهبری مردم بار دیگر اعتماد به نظام اسلامی را نشان دادند.

وی با بیان اینکه مشارکت مردم در انتخابات 29 اردیبهشت در استان کهگیلویه و بویراحمد 72 درصد بوده، افزود: آمار واجدین شرایط در انتخابات اردیبهشت ماه رشد بالایی نسبت به دوره گذشته داشت که این رشد غیر معقول است اما براساس آمار استان و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی واجدین شرایط در انتخابات 480 هزار نفر اعلام شد اما وزارت کشور آمار واجدین شرایط در انتخابات استان را 528 هزار نفر اعلام کرد.

مقام ارشد اجرایی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در دوره گذشته انتخابات ریاست جمهوری آرای اخذ شده از مردم 342 هزار رای بود که در سال جاری این آراء 376 هزار نفر بوده است، در دوره گذشته آرای صحیح 328 هزار و در اردیبهشت امسال 368 رای صحیح بوده است.

وی با اشاره به جمع‌آوری 40 هزار رای نسبت به دوره قبل افزود: همین امر بیانگر مشارکت 72 درصدی مردم در انتخابات 96 بود که این نرخ مشارکت در سال 92، 73 درصد بوده است.

خادمی از افزایش بودجه استان از 380 میلیارد تومان سال گذشته به 716 در سال جاری خبر داد و گفت: جمع اعتبارات استان بیش از یک هزار میلیارد تومان است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در پایان از مشارکت بنیاد مستضعفان در توسعه شهرستان لنده خبر داد و خاطرنشان کرد: این شهرستان با توجه به وضعیت و مشکلاتی که دارد به عنوان شهرستانی انتخاب شد که بنیاد مشتعصفان کار توسعه آن را بر عهده دارد و لازم است همه مدیران استان با بنیاد مستضعفان همکاری کنند.