اولین جلسه شورای اداری استان بعد از انتخابات/ استاندار: بودجه استان به 716 میلیارد تومان افزایش یافت/ تصاویر

اولین جلسه شورای اداری استان بعد از انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر امروز چهارشنبه ۲۳ خرداد در سالن جلسات استانداری کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

به گزارش افتونیوز، در این جلسه مباحث مختلفی از سوی مدیران مطرح شد.

افزایش بودجه استان به ۷۱۶ میلیارد تومان

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این جلسه گفت: بودجه استان در سال جاری ۷۱۶ میلیارد تومان است.

سید موسی خادمی در این نشست با تسلیت شب‌های قدر و ایام شهادت امیرالمومنین علی(ع) این امام بزرگوار را مظهر شجاعت، علم، تدبیر، لطافت و مهربانی دانست و اظهار کرد: امام علی‌(ع) نمونه‌ای از یک انسان کامل است و امیدواریم همه مردم بتوانند از برکات این شب‌ها بهره‌مند شوند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در ادامه به انتخابات ۲۹ اردیبهشت اشاره کرد و با تقدیر و تشکر از همه کسانی که در امر برگزاری انتخابات مشارکت داشتند‌، گفت: مردم با حضور خود شکوه مشارکت در انتخابات را ایجاد کردند و به فرموده مقام معظم رهبری مردم بار دیگر اعتماد به نظام اسلامی را نشان دادند.

وی با بیان اینکه مشارکت مردم در انتخابات ۲۹ اردیبهشت در استان کهگیلویه و بویراحمد ۷۲ درصد بوده، افزود: آمار واجدین شرایط در انتخابات اردیبهشت ماه رشد بالایی نسبت به دوره گذشته داشت که این رشد غیر معقول است اما براساس آمار استان و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی واجدین شرایط در انتخابات ۴۸۰ هزار نفر اعلام شد اما وزارت کشور آمار واجدین شرایط در انتخابات استان را ۵۲۸ هزار نفر اعلام کرد.

مقام ارشد اجرایی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در دوره گذشته انتخابات ریاست جمهوری آرای اخذ شده از مردم ۳۴۲ هزار رای بود که در سال جاری این آراء ۳۷۶ هزار نفر بوده است، در دوره گذشته آرای صحیح ۳۲۸ هزار و در اردیبهشت امسال ۳۶۸ رای صحیح بوده است.

وی با اشاره به جمع‌آوری ۴۰ هزار رای نسبت به دوره قبل افزود: همین امر بیانگر مشارکت ۷۲ درصدی مردم در انتخابات ۹۶ بود که این نرخ مشارکت در سال ۹۲، ۷۳ درصد بوده است.

خادمی از افزایش بودجه استان از ۳۸۰ میلیارد تومان سال گذشته به ۷۱۶ در سال جاری خبر داد و گفت: جمع اعتبارات استان بیش از یک هزار میلیارد تومان است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در پایان از مشارکت بنیاد مستضعفان در توسعه شهرستان لنده خبر داد و خاطرنشان کرد: این شهرستان با توجه به وضعیت و مشکلاتی که دارد به عنوان شهرستانی انتخاب شد که بنیاد مشتعصفان کار توسعه آن را بر عهده دارد و لازم است همه مدیران استان با بنیاد مستضعفان همکاری کنند.

تمامی حقوق برای پایگاه خبری-تحلیلی افتونیوز محفوظ است. استفاده از مطالب افتونیوز تنها با ذکر منبع مجاز است