دکتر رمضانی در جمع دانشجویان حامی روحانی:

راهبری جامعه وظیفه دانشجویان است/ فضای دانشگاه در دولت اعتدال تغییر کرد

رئیس کمیته دانشگاهیان ستاد دکتر روحانی در استان گفت: وظیفه دانشجویان راهبری جامعه است.

به گزارش افتونیوز به نقل از کمیته رسانه و مطبوعات ستاد روحانی در استان، دکتر شاپور رمضانی در جمع دانشجویان حامی روحانی در ستاد انتخاباتی جوانان دکتر روحانی در استان افزود: جنبش دانشجویی در همه مقاطع قبل و بعد از انقلاب در همه صحنه ها حضور موثر داشته و وظیفه خود را انجام داده است.

وی ادامه داد: اثرگذاری دانشجویان در این تحولات مشخص است و به عنوان نمونه بسیاری از فرماندهان و شهدا دفاع مقدس از همین دانشجویان بودند.

وی با بیان اینکه دوم خرداد ۷۶ و ۲۴ خرداد ۹۲ محصول نقش آفرینی موثر دانشجویان بود گفت: همین نقش آفرینی بود که این تاریخ ها را در ایران ماندگار کرد.

دکتر رمضانی با اشاره به نقش راهبری و روشنگری دانشجویان در قبال جامعه تصریح کرد: صراحت حرف زدن و مطالبه گری و اقتضای سن دانشجو باعث می شود این سخنان صادقانه در جامعه با اقبال مواجه شود.

وی با یاداوری فضای سال ۹۲ در کشور گفت: اقتضای آن روز حمایت از دکتر روحانی بود و اکنون این حمایت باید ادامه یابد.

وی به تغییر فضای دانشگاهها در دولت اعتدال اشاره کرد و بیان داشت: فضای دانشگاهها در دو دولت قبل و فعلی قابل مقایسه نیست و البته تا رسیدن به نقطه ایده آل فاصله دارد.

رئیس کمیته دانشگاهیان ستاد روحانی در استان کارشکنی مجلس گذشته برای وزارت علوم را یادآور شد و افزود: هر چند دولت در برابر بسیاری از فشارها ایستادگی کرد اما نگذاشتند آنگونه که شایسته است اقدامهای موثری انجام شود.

رئیس سابق دانشگاه یاسوج فضای تحول در کشور را مختص به دانشگاهها ندانست و اظهار داشت: در حوزه های اجتماعی، سیاسی و اقتصادی و مخصوصا سیاست خارجی گشایش خوبی صورت گرفت و باید با حمایت های مردم تدام یابد.

وی گریزی به شعارهای کاندیداهای اصولگرایان زد و گفت: این کاندیداها به دنبال سو استفاده از نیازهای مردم هستند و با دادن وعده های عوام فریبانه، حرفهایی را بیان می کنند که خودشان هم می دانند برای جامعه ضرر دارد.

دکتر رمضانی در پایان گفت: هر جا و در هر زمانی که دانشگاه حرکت کرد و نسبت به تحولات جامعه و کشور بی تفاوت نبود نتیجه مطلوب بدست آمد و می آید.

تمامی حقوق برای پایگاه خبری-تحلیلی افتونیوز محفوظ است. استفاده از مطالب افتونیوز تنها با ذکر منبع مجاز است