ششمین دوره جشنواره ملی شعر زاگرس روز پنجشنبه با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد. به گزارش افتونیوز، این جشنواره با حضور شاعران مطرح کشوری و استانی در سالن اجتماعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد. در ششمین جشنواره شعر ملی زاگرس در بخش «غزل» مریم کرباسی نجف آبادی از بروجن، […]

ششمین دوره جشنواره ملی شعر زاگرس روز پنجشنبه با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.

به گزارش افتونیوز، این جشنواره با حضور شاعران مطرح کشوری و استانی در سالن اجتماعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد.

در ششمین جشنواره شعر ملی زاگرس در بخش «غزل» مریم کرباسی نجف آبادی از بروجن، بهنام مؤمنی از بوشهر و عبدالحسین انصاری از بندرعباس به‌عنوان نفرات برتر شناخته شدند.

در بخش شعر «سپید» امیرمحمد رحیمی از یزد، نادر جابری از ایلام و بهار قهرمانی از سیدنی استرالیا به‌عنوان افراد برتر معرفی شدند.
در بخش شعر محلی شاعران کهکیلویه و بویراحمد آثار عنایت جرزیانی، حمید آذرگون، رسول سنایی، خلف بوذری زاده، آریا معصومی و جمال الدین بزن برتر شدند.

در بخش ویژه شعر ‘علی مرادی ‘ با موضوع «زاگرس» برتر شناخته شد.

ششمین جشنواره شعر ملی زاگرس روز چهارشنبه آغاز شد و امروز پنجشنبه با تجلیل از آثار برتر با حضور معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد به کار خود پایان داد.

در ششمین جشنواره شعر ملی زاگرس 800 شاعر با ارسال 2 هزار و 400 اثر با موضوع آزاد در 2 بخش «غزل» و شعر «سپید» شرکت کردند.

جشنواره شعر زاگرس فرصتی برای تبادل فکری شاعران است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه جشنواره ملی شعر زاگرس از برنامه‌های موردحمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، گفت که این رخداد هنری فرصتی برای تبادل فکری شاعران ملی و محلی است.

رضا دهبانی پور در آیین اختتامیه این جشنواره افزود: در کهگیلویه و بویراحمد ظرفیت‌های بالایی برای شعر و ادبیات وجود دارد و جشنواره ملی شعر زاگرس به شکوفایی این استعدادها کمک خواهد کرد.
وی با بیان اینکه حضور شاعران برجسته در این جشنواره به‌عنوان داور و نیز شاعران هنرمند از تمامی استان‌ها رویکرد حرفه‌ای و مطلوبی به این جشنواره داده است، تصریح کرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از اجرای این برنامه حمایت مطلوبی کرده است.
دهبانی پور تصریح کرد که در این جشنواره 16 اثر برتر برگزیده شد که یک اثر ویژه مربوط به بخش ویژه شعر با موضوع «زاگرس» است.
وی تصریح کرد علاوه بر انتخاب آثار برتر کشوری، هفت اثر شاعر محلی کهگیلویه و بویراحمد نیز برگزیده و از آنان تجلیل شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخشی از سخنان خود از شاعر زنده‌یاد «حمزه ولوی»، مدیرکل فقید محیط‌ زیست استان فارس که 2 هفته قبل درگذشت، تجلیل کرد.